Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

projekt Nr 7

7. Plac zabaw i monitoring na Osiedle Drwęckim w Ostródzie


Lokalizacja

Inwestycje będą wykonane na terenie Osiedla Drwęckiego. Kamery planuje się zamontować w punktach wskazanych w opisie projektu. Plac zabaw planowany jest za obecnym boiskiem orlik.

Skrócony opis

Projekt polega na:
-wybudowanie placu zabaw na Osiedlu Drwęckim przy ulicy Parkowej wraz z siecią monitoringu

Opis projektu

Projekt polega na :
I. wprowadzenia monitoringu na Osiedlu Drwęckim. Na chwilę obecną nie ma  kamer. Inwestycja polega na zamontowaniu 5  kamer  w miejscach najbardziej narażonych na wypadki i kolizje drogowe oraz na skrzyżowaniach. System kamer byłby wpięty w miejski monitoring.
Kamery planuję się zamontować w następujących miejscach (jak w załączniku):
1. 3 Maja / Szosa Elbląska ( za mostem)
2. 3 Maja/ Turystyczna
3. Szosa Elbląska/ Partyzantów
4.Szosa Elbląska/ Mrongowiusza
5. Parkowa, teren koło Orlika
Przy takiej liczbie kamer planuje się także zamontowanie nadajnika, który umożliwi swobodny przekaz wizji do sieci monitoringu miejskiego. Każda z kamer będzie posiadała akumulator aby była na bieżąco ładowana, a siła przekazu była odpowiednia. Planuje się także postawienie na Osiedlu Drwęckim masztu celem sprawnego przesyły obrazu  z kamer.
II. Planowane jest wybudowanie placu zabaw na Osiedlu Drwęckim przy ulicy Parkowej od strony Parku Drwęckiego. Plac zabaw będzie ogrodzony i oświetlony. Na terenie placu będą następujące elementów: huśtawka, bujak, zjeżdżalnia z domkiem.  W okolicach placu zabaw będzie także zamontowany nadajnik monitoringu miejskiego, który będzie skorelowany z monitoringiem miejskim.

Uzasadnienie realizacji projektu

Osiedle Drwęckie nie posiada aktywnych kamer celem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.  Jest dość sporo kradzieży, a także kolizji na terenie Osiedla. Dzięki inwestycji monitoringu na Osiedlu Drwęckim będzie pełen monitoring na wjeździe do Ostródy od strony Gdańska. Monitoring będzie wpięty do monitoringu miejskiego i będzie stanowił jego integralną całość.
Drugim  elementem projektu budżetu obywatelskiego  jest wybudowanie placu zabaw dla dzieci, którego obecnie na Osiedlu nie ma. Jedyny plac który istniał na terenie parafii został zdemontowany na życzenie właściciela terenu oraz ze względu na bardzo zły stan techniczny infrastruktury.  Istnieje realna potrzeba stworzenia placu zabaw dla dzieci na tymże Osiedli. Planujemy stworzyć go w części Parku Drwęckiego od ulicy Parkowej za boiskiem Orlik. Teren ten będzie stanowił enklawę dla dzieci i ich rodziców. Plac zabaw będzie stanowił integralną całość z usypanym już stokiem zjazdowym wykonanym społecznie.